Kim Kardashian

Poston foto joshëse nga palestra, Kim Kardashian akuzohet sërish për përdorim të ‘photoshop’-it

Ishte punë e zakonshme për Kim Kardashian, pasi ajo hyri në Instagram për të ndarë një foto të re në palestër të premten (11 shkurt), ku dukej në formë me një veshje ngjyrë blu.

Por disa momente pas postimit, disa fansa u shfaqën në komente për të vënë në dukje atë që ata mendonin se ishte një dështim editimit.

“Prisni se është edituar,” shkroi një ndjekës, duke iu referuar një kthese të lehtë në pajisjet e stërvitjes metalike pas saj.

Megjithatë, Kim më vonë postoi një foto nga një kënd tjetër, duke dëshmuar se nuk kishte ndonjë gabim editimi, por makina ishte në atë formë.

“Kokën lart ose kurora rrëshqet”, ka shkruar Kim në mbishkrimin e imazhit, shkruan DailyMail.

Kim nuk iu përgjigj kritikave, por më vonë gjatë ditës postoi një tjetër foto të re në InstaStory.

Ajo në mënyrë indirekte e ka lënë të qetë konfuzionin, teksa ka postuar një foto ku shihet ulur në makinerinë në fjalë.

Kim mbante pesha katër kilogramësh në duar dhe u përkul pak përpara, duke u siguruar që karrigia e lakuar në makinën e stërvitjes të ishte e dukshme.

Themeluesja e SKIMS kishte veshur një trupore sportive, me një prerje të ulët që tregonte dekoltenë e saj të gjerë.

Ylli televiziv, kishte veshur një palë atlete ‘Yeezy’, nga marka Adidas e ish-bashkëshortit Kanye West.

Në intervistën e saj të re me revistën ‘Vogue’, biznesmenja e bëri të qartë se pavarësisht asaj që ndodh mes saj dhe ish-bashkëshortit të saj, ajo e bën të nevojshme të qëndrojë e qetë për fëmijët e saj – North, Saint, Çikago dhe Psalm.

“Mund të jesh shumë i lënduar apo i zemëruar me ish-in tënd, por mendoj se përpara fëmijëve duhet të jetë gjithmonë “Babai yt është më i miri”. Sigurohuni që të jeni nxitësi më i madh i tifozëve të bashkëprindërve tuaj, pavarësisht se çfarë po kaloni personalisht”, tha ajo.

Ikona e modës tha gjithashtu se ka në plan të përdorë më pak telefonin e saj.

“Do ta heq telefonin. Dhe të fshije nëse nuk dua të shoh diçka në Instagram”, tha Kim.