lajmi i fundit

Policia e Kosovës në kufi kap mbi 1 mijë e 600 litra vaj pa dokumentacion

Policia Kufitare e Kosovës në veri gjatë patrullimit ka ndaluar automjetin që transportonte 1620 litra vaj ushqimor, pa dokumentacion mbi prejardhjen e mallit.

Automjeti drejtohej nga i dyshuari mashkull shtetas serb.

“Lidhur me rastin është njoftuar Prokurori i shteti i cili ka urdhëruar që të inicohet rasti ” Tregti e ndaluar”  dhe malli të dërgohet në Teriminal Doganor”, njofton policia.

Njoftimi i plotë i policisë: