Londër

Plas sherri në sallën e pritjes/ Punonjësi i spitalit rreh keq pacientin VIDEO

Ky është momenti tronditës kur një punonjës i spitalit përleshet me një pacient në dyshemenë e sallës së pritjes dhe e shkelmon ndërsa ai qëndronte poshtë pas një debati të ashpër.

Videoja, e filmuar nga një dëshmitar, tregoi pacientët dhe stafin duke parë me tmerr ndërsa dyshja përleshej në Spitalin Whitington, pranë Upper Holloway në veri të Londrës dje.

Pacienti – i cili thuhet se ka qenë në spital për një vizitë – akuzoi punonjësin se e kishte shtyrë para se të shpërthente dhuna.

Anëtari i personelit u pa më pas duke grushtuar pacientin para se ta tërhiqte atë në dysheme – ndërsa anëtarët e stafit në panik tentonin t’i ndanin.