Pitoni gjigant bie në mes të stafit të bankës gjatë mbledhjes

Një bankë kineze pati një “depozitë” të papritur – dhe të tmerrshme të premten në mëngjes, kur një piton i madh 1.5 metër ra nga tavani, ndërsa punonjësit po zhvillonin një mbledhje stafi.

Ngjarja ndodhi në një bankë në qytetin jugor të Kinës, Nanning ishin duke qëndruar së bashku në një rreth kur gjarpri i madh u rrëzua papritmas nga tavani dhe ra në mesin e tyre, duke shmangur pak centimetra njërin prej anëtarëve të stafit.

Në pamjet e kamerave të sigurisë, shihen punonjësit e tmerruar duke u largua nga skena e çuditshme./oranews

https://www.youtube.com/watch?v=XSpDPIkY45Y