Podgoricë

Përplasje mes nënkryetarit shqiptar të Kuvendit dhe deputetit serb, ndërpritet seanca në Mal të Zi

Seanca e Kuvendit të Malit të Zi, në të cilën deputetët diskutojnë dërgimin e ushtarve në forcën e reagimit të shpejtë të NATO-s, u ndërpre shkurt pas një incidenti verbal midis deputetit të DF, Jovan Vuçuroviq dhe Nënkryetarit të Parlamentit, Genci Nimanbegu.

Pasi Vuçuroviq në fjalën e tij u shprehë se duhet të kujtojmë rolin heroik të Republikës Srpska në 1995 dhe Jugosllavisë në 1999, Nimanbegu tha se i vjen keq që populli serb ka një përfaqësues si Vuçuroviqi në parlament.

“Ju mendoni se jeni krenar, i ditur dhe i drejtë. Ju keqinterpretoni historinë dhe kultivoni vetëm farat e së keqes dhe përçarjes, sepse lavdërimi i Republikës Srpska në 1995 dhe Jugosllavia në 1999 do të thotë lavdërimi i krimeve dhe luftërave, dhe NATO është ai që kontribuoi për paqen në Bsonje e Hercegovine dhe paqen në Kosovë”, tha Nimanbeg, ndaj të cilit reagoi Vuçurpviq.

“Turp për ju, Genci Nimanbegu. Turp për ju – tha deputeti i DF.”

“Turp për ju”, ai iu përgjigj Nimanbegu dhe ndërpeu seancën, transmeton Malesia.me.

Shpërndaje

Prekëse

Të përgjërohesh për ushqim! Video prekëse, qeni “përlotet” teksa dikush i jep për të ngrënë

Baku

Azerbajxhani tregon forcën, paradë ushtarake për të festuar fitoren në Karabak

Volkswagen Golf

Golf 3 e nxjerr një autobus të mbetur në borë

Firehawks

Video e rrallë e aksionit të helikopterit të ‘operacioneve speciale’ të marinës së SHBA

Bahamas

Pamje që shihen një herë në jetë/ Peshkaqeni sulmon breshkën, peshkatarët…

Bursa

Ja si grabitet filiali i postës në Turqi

MadMan’s Choice

Grupi muzikor suedez sjellin versionin rock të këngës “Xhamadani vija-vija”

Ellie

“Mogli” i filmave në jetën reale, fëmija jeton me kafshët e egra, s’mund të flasë e ha bar

Gage Gillean

Ylli i rrjeteve sociale shkatërron makinën 3.4 milionë dollarë

Australi

Pamjet mahnitëse kur gorilla miqësore e kopshtit zoologjik, ndihmon zogun e plagosur të fluturojë

Gjermani

Gjermanët s’e durojnë izolimin – Situatë “kaotike” në Frankfurt

Houston

“I grahi më mirë kur pij”, fjalët e fundit të shoferit para aksidentit fatal, shihni videon dramatike

“Dreqi e marrtë”

Sinan Vllasaliu publikon këngën e re, dedikim për Ushtrinë e Kosovës

BMW

Kompania prezanton kostumin turbo-elektrik me krahë që fluturon me 300 km/orë

Jerevan

Protestuesit sulmojnë qeverinë dhe Kuvendin armen pas marrëveshjes së paqes me Azerbajxhanin

Nick Carter

​Lufta e re botërore për shkak të COVID, kreu i forcave britanike thotë se rreziqet janë reale