Dua Lipa

Përlotet edhe Dua, ky është reagimi i saj kur e ka marrë vesh lajmin

Dua Lipa është nominuar për dy çmime Grammy.

As Dua Lipa nuk i ka përmbajtur lotët kur ka përcjellë nomiminimet për çmimet Grammy.

Artistja shumë e suksesshme përmbyll vitin fantastik me dy nominime, atë për artisten e re më të mirë dhe për këngën më të mirë ‘Dance’.