Prishtinë

Përleshje në Prishtinë, arrestohen pesë persona

Pesë persona janë arrestuar nga policia e Kosovës pasi që të njëjtit kanë sulmuar një person duke i shkaktuar lëndime trupore.

Ngjarja ka ndodhur në Rrugën “Luan Haradinaj” në Prishtinë.

Të arrestuarit janë intervistuar dhe me vendimit të prokurorit katër prej tyre janë dërguar në mbajtje ndërsa i dyshuari tjetër është liruar në procedurë të rregullt.