lajmi i fundit

Përleshje masive në veri të Mitrovicës, arrestohen nëntë persona

Nëntë persona janë arrestuar, dy prej tyre të mitur, pas një përleshjeje në një kafene në Mitrovicë sonte.

Sipas Kosev, përleshja ka ndodhur jo shumë larg nga konviktet, në pjesën veriore, transmeton Demokracia.com.

Në përleshje kanë marrë pjesë dhjetëra të rinj të moshës 17 deri në 21 vjeç, ka thënë për portalin zëvendëskomandanti i Policisë së Kosovës, Besim Hoti.

Hoti ka thënë se katër të rinj janë dërguar për ekzaminim në Qendrën Shëndetësore, por ka theksuar se nuk ka të lënduar rëndë.

Ai shtoi se askush nuk përdori armë në përleshje dhe se policia ka nisur hetimet.

“Ne supozojmë se në kafene është dashur të ketë festë, kështu që ka ndodhur përleshje për shkak të rrethanave ende të paqarta”, ka thënë Hoti. /Demokracia.com/