Presidenti

Përfundon takimi Thaçi-Grenell, nuk flasin për media

Para pak çastesh ka përfunduar takimi në mes të presidentit Hasim Thaçi dhe Përfaqësuesi Special Presidencial të ShBA-së, Richard Grenell, në të cilin ka marrë pjesë edhe ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett.

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell do t’i takojë përfaqësuesit e subjekteve politike në Ambasadën amerikane në Prishtinë.

Pas këtij takimi nuk ka pasur deklarime për media.

loading…