Ministri i Bujqësisë

Peci i përgjigjet reagimeve për Darkën e Lamës: Distanca ishte e mjaftueshme, asgjë për t’u shqetësuar

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci ka folur për Darkën e Lamës që u organizua nga presidentja e vendit, Vjosa Osmani.

Peci në DPT te Fidani në T7 ka thënë se në këtë darkë nuk janë shkelur masat antCovid për çka kishte shumë reagime.

Ai tha se të gjitha masat janë respektuar dhe se distanca ka qenë e majftueshme në mes të pjesmarrësve.

“Nuk është e vërtetë, distanca ishte e mjaftueshme, kështu që nuk ka asgjë shqetësuese. Institucionet e Kosovës duhet të vazhdojnë të bëjnë orgnizime të tilla siç ishtë Darka e Lamës”, tha Peci.

Videon e plotë mund ta shihni dule klikuar KËTU.