LAJMI I FUNDIT

PDK ndal bojkotin ndaj Vjosa Osmanit, u kthehet mbledhjeve të Kryesisë së Kuvendit

Anëtarët e Kryesisë së Kuvendit nga Partia Demokratike e Kosovës janë kthyer në mbledhjes e Kryesisë pas bojkotit për më shumë se një javë.

Nënkryetari i Kuvendit, Memli Krasniqi dhe shefi i Grupit Parlamentar të PDK’së, Bedri Hamza, po marrin pjesë në mbledhjen e sotme të kryesisë.

PDK’ja i ka bojkotuar mbledhjet e kryesisë që nga zgjedhja e Vjosa Osmanit në krye të Kuvendit, pasi ajo në ditën e parë të punës e zhvendosi fotografinë e presidentit Hashim Thaçi në zyrën e saj.