Kryeopozitari

Pas krijimit të ushtrisë së Kosovës, Lulzim Basha: Kombi shqiptar i integruar dhe më i fortë

Kreu demokrat Lulzim Basha nëpërmjet një shenimi në rrjetet sociale ka uruar Kosovën për krijimin e ushtrisë së saj.

“Pas Pavarësisë, ngjarja e dytë e përmasave kombëtare dhe historike. Me Ushtrinë e saj Kosova do të jetë më e sigurtë, rajoni më në paqe, kombi shqiptar i integruar dhe më i fortë”, shkruan kreu demokrat.

Ja postimi i tij i plotë:

Urime Kosovë për Ushtrinë!
Pas Pavarësisë, ngjarja e dytë e përmasave kombëtare dhe historike. Me Ushtrinë e saj Kosova do të jetë më e sigurtë, rajoni më në paqe, kombi shqiptar i integruar dhe më i fortë.
Nderim të rënëve për liri, mirënjohje miqve të mëdhenj që na mbështetën!