moti

Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vazhdim

Sot mbi vendin tonë pritet të mbajë mot me vransira, ndërsa gjatë orëve të pasdites priten reshje shiu njofton Prishtina Weather.

Njoftimi i plotë:

29.08 – Më ftohtë, kryesisht me vransira dhe me reshje lokale shiu paradite.

30.08 – Në mëngjes pjesërisht vranët. Ditën krysisht me diell.

31.08 – Kryesisht me diell dhe më ngrohtë.

1.09 – Kryesisht me diell.

Temperaturat do të jenë të ndryshueshme këto ditë. Minimalet zbresin deri në 10C ditën e martë. Ndërsa maksimalet nga 28C të shtunën, zbresin në 21C ditën e diel, e më pas në rritje graduale deri në 27C ditën e martë.

Era do të fryjë kryesisht nga krahu verior 3-12m/s.

Shtypja atmosferike me tendencë të rënies nën vlera normale ditën e shtunë, më pas gradualisht në rritje.