Parashikimi i motit për nesër, temperaturat deri 21 gradë celsius

Nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-7 gradë celsius ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin 19-21 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-3 m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, transmeton Klan Kosova.

Temperaturat në qytete:

Prishtinë, 6-20 gradë celsius

Pejë, 7-20 gradë celsius

Prizren, 6-21 gradë celsius

Ferizaj, 6-19 gradë celsius

Gjilan, 6-20 gradë celsius

Gjakovë, 7-21 gradë celsius

Mitrovicë, 6-19 gradë celsius