Australi

Pamjet mahnitëse kur gorilla miqësore e kopshtit zoologjik, ndihmon zogun e plagosur të fluturojë

Ky është momenti i mrekullueshëm ku një gorillë miqësor i mbyllur në një kopsht zoologjik, përpiqet të ndihmojë një zog të plagosur, të fluturojë.

Pamjet janë kapur në një kopsht zoologjik në New South Wales në Australi, më 17 nëntor. Gorilla e madhe shihet ndërsa shkon drejt zogut të plagosur dhe shtrihet në bar me te, me gjeste miqesore.

Gorilla vë kokën në toke dhe shikon zogun e vogël, ndërsa e prek atë butë për të mos e lënduar. Ajo më pas e shtyn atë butësisht, në një përpjekje për ta ndihmuar të fluturojë, por përpjekjet dështojnë.

Personi që filmoi momentin e përshkroi atë si të mrekullueshëm ndërsa tha: “Ishte e mahnitshme të shihje një kafshë kaq të madhe të sillej aq butësisht. Ajo shkoi te zogu dhe u përpoq ta ndihmonte të fluturonte. Pasi përpjekjet dështuan, u largua, por pa e lënduar zogun”.

Shpërndaje

Baku

Azerbajxhani tregon forcën, paradë ushtarake për të festuar fitoren në Karabak

Volkswagen Golf

Golf 3 e nxjerr një autobus të mbetur në borë

Firehawks

Video e rrallë e aksionit të helikopterit të ‘operacioneve speciale’ të marinës së SHBA

Bahamas

Pamje që shihen një herë në jetë/ Peshkaqeni sulmon breshkën, peshkatarët…

Bursa

Ja si grabitet filiali i postës në Turqi

MadMan’s Choice

Grupi muzikor suedez sjellin versionin rock të këngës “Xhamadani vija-vija”

Ellie

“Mogli” i filmave në jetën reale, fëmija jeton me kafshët e egra, s’mund të flasë e ha bar

Gage Gillean

Ylli i rrjeteve sociale shkatërron makinën 3.4 milionë dollarë

Australi

Pamjet mahnitëse kur gorilla miqësore e kopshtit zoologjik, ndihmon zogun e plagosur të fluturojë

Gjermani

Gjermanët s’e durojnë izolimin – Situatë “kaotike” në Frankfurt

Houston

“I grahi më mirë kur pij”, fjalët e fundit të shoferit para aksidentit fatal, shihni videon dramatike

“Dreqi e marrtë”

Sinan Vllasaliu publikon këngën e re, dedikim për Ushtrinë e Kosovës

BMW

Kompania prezanton kostumin turbo-elektrik me krahë që fluturon me 300 km/orë

Jerevan

Protestuesit sulmojnë qeverinë dhe Kuvendin armen pas marrëveshjes së paqes me Azerbajxhanin

Nick Carter

​Lufta e re botërore për shkak të COVID, kreu i forcave britanike thotë se rreziqet janë reale

UltraOne

Maska më e sigurt kundër COVID-19, filtron deri në 99.97 për qind të ajrit që thithni