LAJMI I FUNDIT

Pamje: Serbi i plagosur gjatë operacionit policor në Mitrovicë

Gjatë aksionit kundër kontrabandës me mallra në Mitrovicën Veriore është plagosur një shtetas serb në krahor me një plumb.

Pamje të plagës së marrë gjatë operacionit policor, te siguruara nga Indeksonline:

Në aksionin e sotëm, situate u tensionua në “Lagjen e Boshnjakëve” ku protestuesit serbë filluan të gjuajnë me bombola gazi, shok bomba, armë të zjarrit dhe garanta dore.

Nga ky aksion mbetet të lënduar edhe gjashtë pjesëtarë të Policisë së Kosovës, të cilët janë jashtë rrezikut për jetë.