Bahamas

Pamje që shihen një herë në jetë/ Peshkaqeni sulmon breshkën, peshkatarët…

Dy peshkatarë në Bahamas shpëtuan javën e shkur një breshkë deti, e cila po sulmohej nga një peshkaqen tigër.

Kai Survance, i cili ndan aventurat e tij në det në mediat sociale, i tha Fox News se ai dhe shoku i tij Bronson Russell shkuan për peshk në mëngjesin e 22 nëntorit, por vunë re një peshkaqen.

Grabitqari iu afrua atyre dhe më pas ata panë një breshkë të pafuqishme që luftonte për jetën e saj.

Unë nuk doja të shtyja dorën time, peshkaqeni ishte i madh“, tha Kai.

Në vend të kësaj, dyshja priti që peshkaqeni të qetësohej pak dhe më pas kapi breshkën.

Shpërndaje