Vdekja e Legjendës

Pamje nga përplasja e helikopterit të Kobe Bryant

Legjenda e basketbollit Kobe Bryant është ndarë nga jeta pas një përplasje me helikopter në Calabasas, California, njofton TMZ.Bryant, 41 vjeç u raportua se ishte në helikopterin e tij privat me tre persona të tjerë kur u rrëzua.

Askush në bord të helikopterit nuk mbijetoi, sipas TMZ Sports.

Bryant është konsideruar si një nga lojtarët më të mëdhenj në historinë e NBA.

Kobe Bryant ka fituar 5 tituj kampion në NBA me skuadrën e Los Angeles Lakers. Bryant ka fituar dhe çmim Oscar për film me metrazh të shkurtër në 2018