Ish-Ministri i Shëndetësisë

Numri i votave që mori Arben Vitia në zgjedhjet e 14 shkurtit

Ish-Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, është njëri ndër pesë kandidatët më të votuar të Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e 14 shkurit.

Ai ka arritur t’i sigurojë 107 mijë e 813 vota në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Në listën e Lëvizjes Vetëvendosje, prin Vjosa Osmani me 300 mijë 788 vota dhe i dyti Glauk Konjufca me 200 mijë e 641 vota.