BMW M8

“Nuk do ua marrë mendja fituesin”, garë shpejtësie ndërmjet BMW M8 dhe Lamborghini Aventador SVJ

Nuk do ua marrë mendja fituesin.

BMW ka prodhuar makina të shpejta viteve të fundit, por se Lamborghini prinë në garën e botës së makinave të shpejta, shkruan CarBuzz, transmeton lajmi.net.

Por, për t’i sfiduar përpjekjet e të dy firmave për makina me shpejtësi sa më të madhe, është përgatitur një garë mes BMW M8 Coupe dhe Lamborghini Aventador SVJ. Që të dy veturat prodhojnë mbi 800 kuaj-fuqi.

Videon mund ta ndiqni më poshtë

Në garën me kohëzgjatje 18-minutëshe, BMW lë mbrapa Lamborghinin. Madje, një raport i përgatitur i përformancës së modelit respektiv tregoi se M8 arriti të kapë 0-100 km në orë për 2.87 sekonda.