Miss Universe

Njihuni me femrën më të bukur të universit për vitin 2018

Është mbajtur Miss Universe 2018.

Miss Filipinet, Catriona Gray është zgjedhur Miss Universe 2018.

Catriona ka qenë e preferuara e publikut dhe rrjeteve sociale ndërsa fitorja e saj ka bërë bujë të madhe në internet
24-vjeçarja është bërë filipinasja e katërt që ka marrë këtë çmim.

Para finales së të hënës, Miss Spanja ka marrë vëmendje të madhe si garuesja e parë trans-gjëndër.

https://twitter.com/MissUniverse/status/1074500201258180608