Takimi

Nis takimi koordinues për dialogun Kosovë-Serbi

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka thirrur sot takim koordinues për dialogun, Kosovë-Serbi.

Të ftuar në këtë takim janë presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj, Ekipi Negociator, përfaqësuesit e grupeve parlamentare nga opozita, LDK dhe VV, ambasadorët e vendeve të QUINT-it dhe përfaqësues të Zyrës së BE-së në Kosovë.

Përpos Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, të tjerët tani janë prezentë në sallën e takimeve.

Të pranishëm janë edhe ambasadorët e QUINTIT