OKB

Nga ora 15:00 nisë mbledhja e Këshillit të Sigurimit të OKB’së, përballja e parë e Konjufcës me Daçiqin

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca sot gjatë ditës do të përfaqësojë Kosovën në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, raporton

Lajmin e ka bërë të ditur shefi i kabinetit të ministrit në detyrë, Kreshnik Ahmeti përmes një statusi në Facebook.

“Sot, Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, do ta përfaqësojë Republikën e Kosovës në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, ku do të diskutohet raporti i Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së mbi situatën në Kosovë”, ka shkruar ai.

Seanca do të fillojë në ora 15:00.

“Seanca fillon ne ora 15:00 me kohën tonë lokale dhe do të transmetohet drejtpërdrejtë në ëeb faqen zyrtare të Organizatës së Kombeve të Bashkuara”, ka deklaruar Ahmeti.