Nesër, mot me diell dhe vranësira. Temperaturat deri në 18 gradë

Nesër në Kosovë pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira dhe do të ketë ngritje temperaturash.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius.

IMHK njofton se vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferik dhe në këtë situatë meteorologjike do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Po ashtu do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi deri 7m/s.