Në odën e Drenicës, politikanët priten me këngë patriotike

 Në konankun e kryetarit të Veteranëve të UÇK-së, Hysni Gucati mbrëmë kishte mbledhi.

Një grup i rapsodëve kanë kënduar për luftën e fundit në Kosovë, dhe kontributin e legjendarit, Adem Jashari.

Të pranishëm ishin, kryetari i Skënderajit Bekim Jashari, komandant Jetullah Geci, nënkryetari i Skënderajt Nuredin Lushtaku, zv.ministri Avdyl Imeri, deputeti Bekim Haxhiu e shumë mysafirë tjerë.

Indeksonline ka siguruar disa video të kësaj mbledhie./Indeksonline/