Rita Ora

Ndikimi i Rita Orës, “The Voice Australia” shënon rritje të madhe të shikueshmërisë

“The Voice Australia” është aktualisht ndër emisionet më të ndjekura në kontinentin australian.

Konkursi i këndimit tërhoqi 1.066 milion shikues të martën, duke e bërë atë shfaqjen argëtuese më të shikuar të natës, shkruan DailyMail.

Kjo shënoi natën e tretë radhazi që programi kishte sjellë më shumë se një milion shikues në pesë qytetet kryesore – Sydney, Melbourne, Brisbane, Adelaide dhe Perth.

Në të kundërt, Australian Survivor i Channel 10 kishte një audiencë prej 664,000 shikuesish në orarin 7:30 pasdite, duke mposhtur “The Nine’s The Block” i cili kishte 634,000 shikues.

Episodi i dytë i “The Voice” kishte regjistruar 1,162,000 shikues të hënën.

Nuk iu kthye asnjë karrige, konkurrenti i “The Voice Australia” nuk i reziston Rita Orës – zhvishet dhe fillon të bëjë vallëzim provokues para saj

Por ishte premiera e sezonit të së dielës që me të vërtetë tronditi valët e televizorit, duke shënuar nisjen e saj më të madhe në pesë vjet me 1.33 milion shikues në kryeqytetet./KultPlus.com