Tragjike

Ndërtesa shembet mbi autobusin në Korenë e Jugut, disa të vdekur

Të paktën nëntë persona kanë vdekur pasi një ndërtesë 5-katëshe që po rrëzohej në Korenë Jugore, u shemb në një autobus, zyrtarët thanë.

Tetë të tjerë janë lënduar nga shembja, raporton BBC.

Autobusi po bartte 17 persona dhe ishte ndalur në një rrugë pranë.

Arsyeja e shembjes nuk u bë e qartë dhe ekipet e kërkimit janë duke kërkuar për të mbijetuar që mund të kenë mbetur nën rrënoja.

Shpërndaje