X factor

Ndërron jetë në moshën 49-vjeçare ylli i “X Factor”, Freddie Combs

Freddie Combs, një ministër dhe dikur një yll i shfaqjes muzikor “X Factor” ka ndërruar jetë. Ai ishte 49 vjeç.

Gruaja e Combs, Kay, tha për TMZ se këngëtari vdiq të premten e kaluar pas një sërë problemesh shëndetësore. Vdekja e tij nuk ishte e lidhur me COVID-19, por për shkak të dështimit të veshkave, shkruan New York Post.

Freddie ishte i rrethuar nga miqtë dhe familjarët në një spital në Florida në kohën e vdekjes së tij.

Foto: Freddie Combs/X Factor

Freddie kishte bërë çmos për të humbur peshë, tha Kay. Në vitin 2010, çifti dhe çështjet e peshës së tyre u shfaqën në një shfaqje TLC të quajtur “Ton of Love”.

Interpretimi i tij i këngës së Bette Midler “Wind Under My Wings” e bëri atë një nga më të preferuar të tifozëve në “X Factor”, dhe gjyqtarët Simon Cowell dhe LA Reid i dhanë fjalën e tyre se do ta mbështesnin nëse ai do të kujdesej për shëndetin e tij.

Foto: Fox

Fredi, i cili ishte i përkushtuar në muzikë atë kohë, premtoi se do ta bënte. Ai u eliminua menjëherë pas kësaj.

Foto: Freddie Combs/X Factor

Freddie, i cili lindi në Jonesville, Karolina e Veriut dhe Kay ishin të martuar që nga viti 1996