Napoli fitore të vështirë kundër Atalantas së Berishës

Napoli mezi ka fituar sonte në Bergamo kundër Atalantas. Kjo do të thotë se Juventus vazhdon ti ikë tetë pikë atyre në rrugën për fitim të Skudetos

Napoli mezi ka fituar sonte kundër Atalantas.

Skuadra napolitane sonte luajti ndeshjen kundër Atalantas në Bergamo, por edhe pse e filloi mirë atë duke shënuar që në minutën e 2, dështoi për ta fituar ndeshjen.

Pjesa e parë filloi shumë më mirë për mysafirët të cilët shënuan në minutën e dytë të ndeshjes me anë të Fabian Ruiz.

Gjatë kësaj pjese dominoi Napoli por nuk arriti që të shënoi golin e sigurisë.

Në pjesën e dytë Atalanta ishte e mirë dhe barazoi rezultatin me Dumian Zapata në minutën e 56’të.

Pavarësisht se Napoli tentoi dhe arrin që të shënoi në minutën e 85’të arrin që të shënoi Milik.

Me këtë barazim Napoli ka vetëm 32 pikë, 8 më pak se Juventus në pozitën e katër më 40 pikë.