Divorc

Muzikanti Example ndahet nga gruaja pas 11 vitesh

Muzikanti Example ka njoftuar ndarjen nga gruaja e tij, modelja Erin McNaught.

Ylli, emri i vërtetë Elliot Gleave, 40 vjeç, shkroi se romanca e tyre mori ‘fund’ pas 11 vitesh së bashku dhe tha se ai dhe Erin, gjithashtu 40 vjeçe, do të vazhdojnë të jenë të lumtur si bashkë-prindër për djemtë e tyre, Evander, shtatë vjeç dhe Ennio, pesë vjeç.

Në një deklaratë të përbashkët në Instagram, çifti shpjegoi: “Në fillimin e verës në Mbretërinë e Bashkuar vendosëm të ndaheshim. Kemi kaluar 11 vite të mrekullueshme së bashku”.

“Natyrisht, ne kaluam shumë kohë prapa duke u përpjekur t’i kuptonim gjërat, por arritëm të kuptojmë se ndoshta koha jonë si çift kishte mbaruar”.

“Kështu që vendosëm të ndahemi, ndërkohë që kemi ende dashuri dhe respekt për njëri-tjetrin”, thuhet tutje në postim

“Jemi shumë të lumtur pasi ky është një vendim i duhur dhe shpresoj që të respektohet nga të tjerët. Çdo gjë është ashtu siç duhet të ishte”, përfundon deklarata.

“Ne jemi bashkë-prindër të lumtur dhe efektivisht tani për gati gjysmë viti dhe djemtë tanë janë të rrethuar me dashuri”.

Çifti u fejuan në vitin 2012, ndërkohë që u martuan në vitin 2013. /Telegrafi/