reagim

Mushkolaj reagon ndaj BE-së: Edhe kur Serbia nuk i zbaton marrëveshjet që vetë i ka nënshkru, fajin e ka Kosova

Analisti politik, Imer Mushkolaj, ka reaguar ndaj BE-së, për deklaratën se të dyja palët janë përgjegjëse për mos zbatimin e marrëveshjeve dhe eskalimin e situatës.

Pëmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se sipas Brukselit, edhe kur Serbia nuk i zbaton marrëveshjet që vetë i ka nënshkru, fajin e ka Kosova.

Postimi i tij i plotë:Dmth. sipas Brukselit, edhe kur Serbia nuk i zbaton marrëveshjet që vetë i ka nënshkru, fajin e ka Kosova. Qr.