lajmi i fundit

MSH publikon raportin për vdekjet dhe rastet e reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 6 viktima nga COVID-19.

Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 602 raste të reja të infektuara me këtë viurs, përcjell Ballkani.info.

Njoftimi i plotë:

13 Shkurt 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 835 doza të vaksinës kundër COVID-19. ,

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë ,

ℹ 1.801.246 doza të vaksinës. ℹ Deri më sot 810.708 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Deri më sot janë dhënë 93.334 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

ℹ Nga 4.386 testime, 602 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 6 raste të vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 2.584 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 207.216.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 12.651.

➡Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun: https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!