Rikthimi

Mourinho e dëshiron Ibrahimoviqin

Zlatan Ibrahimoviq mund të rikthehet në Evropë.

Sipas mediave angleze, përveç Milanit që ka shprehur interesim për sulmuesin suedez, së fundi edhe Manchester Unitedi e dëshiron lojtarin.

Jose Mourinho po planifikon një lëvizje sensacionale për ta rikthyer Zlatan Ibrahimoviqin në Manchester United në janar, sipas ESPN-it.

Suedezi shtatlartë u largua nga “Old Trafford” në muajin mars, për t’u transferuar në LA Galaxy në SHBA.

Ai ka luajtur në Amerikë dhe mund të kthehet në Angli për një marrëveshje afatshkurtër.