moti sot

Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira mesatare. Në disa vende do të ketë kushte për reshje lokale të shiut.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 0 deri 8 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 10 deri 18 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë stabil dhe me temperatura pak mbi mesataren për këtë periudhë të vitit.