Moti për të dielën

Dita e diele do të karakterizohet me mot kryesisht me diell dhe e qetë, bën të ditur IHMK’ja përmes një komunikate për media.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-19 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike mbetet e lartë, dukshëm mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes.