moti

Moti për sot

Rajoni ynë mbetet nën dominimin e fushave me presion të lartë, të ardhura nga Europa qëndrore, që ditën e sotme do të kushtëzojnë mot të kthjellët dhe me diell. 

Në mëngjes do të mbajë mot i ftohtë dhe me ngrica, e gjatë ditës rryma të ngrohta ajrore nga Mesdheu do të sjellin rritje të temperaturave gjatë ditës pak mbi vlera mesatare. 

24.01.2020 – Në mëngjes ngrica, e në vise të ulëta vende-vende mundësi për mjegull. Ditën kryesisht kthjellët dhe më butë. Erë e lehtë dhe mesatare nga juglindja-jugperëndimi 1-5m/s. Indeksi UV: 2.