Mos shpenzoni para kot, pastroni shtëpinë tuaj me këto metoda të lira!

Sipas statistikave, mesatarisht 51% e grave bëjnë punët e përditshme për një mesatare prej 2.6 orë në ditë.

Kjo është një kohë e gjatë si për gratë ashtu edhe për burrat, prandaj ata dëshirojnë të dijnë disa trika se si të kursejnë kohë dhe para, njofton Klan Kosova.

Në këtë artikull, do të gjeni disa metoda të dobishme që do të bëjnë më të lehtë punën e shtëpisë me më pak kimikate.

Përdorni faculetat për të hequr pluhurin në vendet e ngushta

Pastroni hekurin tuaj me kripë

Pastroni furrën tuaj pa kimikate duke bërë një lëng me tre përbërës: detergjent për larjen e enëve, uthull, lëng limoni ujë i vakët

Pastroni dyshemenë me çaj të zi

Bëni që pjatalarësja juaj të shkëlqejë duke e larë me uthull