IHK

Mos dilni pa çadra, sot mot me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot do të mbajë mot i vranët me reshje shiu dhe bore, ndërsa të enjten do të mbajë mot kryesisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-10 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga veriperëndimi 1-6 m/s.