Presidenti

Momenti qesharak nga dekorimi, Thaçi ndihmon përkthyesin VIDEO

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci, ka dekoruar me Medaljen Presidenciale të Meritave të dërguarin Special të Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell.

Thaci mbajti një fjalim paraprak ku falënderoi Grenellin për rolin e tij në përfundimin e Marrëveshjes së Uashingtonit.

Thaci mbante fjalimin në gjuhën shqipe ndërkohë që një përkthyes i thoshte ato në gjuhën angleze. Por një moment qesharak ndodhi në momentin kur përkthyesi po fliste në gjuhën angleze dhe kishte probleme.

Ishte Thaci ai që i doli në ndihmë atij.

Për më shumë shikoni videon më poshtë: