Doyle Nielson

Momenti kur 16-vjeçari sulmohet nga peshkaqeni në Florida

Një 16-vjeçar është sulmuar nga peshkaqeni në Florida, derisa ishte duke notuar në det. Personat që panë ngjarjen u alarmuan derisa njëri filmoi momentin.

Videoja tronditëse tregon Doyle Nielson duke notuar me sërf në plazhin Smyrna, i njohur si “kryeqyteti” i sulmeve të peshkaqenëve.

Purteka e peshkaqenit gjashtë metra e gjatë mund të shihet shkurtimisht nga uji ndërsa i afrohet Doyle. Peshkaqeni menjëherë pas sulmit adoleshenti surferon dhe kafshon krahun e tij të djathtë.

“Më dukej sikur dikush kishte ardhur me shpejtësi të plotë drejt meje dhe më kishte goditur shumë fort”, u citua Doyle të thoshte nga ABC Nes.

“Dhe pastaj pasi dikush kishte bërtitur ‘ka peshkaqen’, kuptova se çfarë ishte”, shtoi ai.

Fotografi Sam Scribner ishte duke filmuar valët në atë kohë dhe rastisi të regjistronte sulmin e peshkaqenit.

Shpërndaje

Doyle Nielson

Momenti kur 16-vjeçari sulmohet nga peshkaqeni në Florida

Londër

Burri cullak del shëtitje, shoku gjysmë i zhveshur rrëzon çiklistin kurioz nga biçikleta

Pamje virale

Instruktorja me bikini sulmohet nga iguana që i prish meditimin në plazhin piktoresk

Qalat

Parakalimi i formacionit të frikshëm ushtarak të talebanëve në uniforma të bardha

Çapljin

Momenti kur një gur i madh rrokulliset drejt një hekurudhe dhe më pas një rruge në Bosnjë dhe Hercegovinë

Nürburgring

​Audi RS3 vendos rekord të ri të shpejtësisë

Moldavi

Politikanët moldavë rrihen live në emision: Më pas i zgjasin dorën njëri tjetrit

fenomen spektakolar

Tri diej në qiell/ Turistët shokohen me fenomenin e çuditshëm që ndodh

Copa America

‘Edhe Bruce Lee do ta kishte zili’, shikoni ndërhyrjen horror të Gabriel Jesus

Në Virginia

Përgjaket mbledhja e prindërve me zyrtarët e arsimit

USS Gerald R. Ford

SHBA-ja teston shpërthimin me 18 ton lëndë plasëse

Tragjike

Ndërtesa shembet mbi autobusin në Korenë e Jugut, disa të vdekur

Adoleshentja

Adoleshentja sulmon ariun për të shpëtuar qentë/ Pamjet bëjnë xhiron e botës!

Televizionit ukrainas

Po diskutohej për Putinin dhe Lukashenkon, papritur shfaqet një vajzë e zhveshur në ekran

Manhattan

Iu vërsul me thikë gruas në metro, kalimtari i rastit e bën sulmuesin të pendohet – e përplas për tokë në stilin “jiu-jitsu”

Florida

Pamje se si abuzuesi seksual tenton që të rrëmbejë një vajzë 11-vjeçare