Molliqaj: Me bojkot në Kuvend nuk rrëzohet Qeveria

Deputeti i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj ka thënë sot se Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Lëvizje Vetëvendosje (VV), do të kthehen në Kuvend brenda pak ditësh.

Ai në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu ka folur për rolin e PSD-së në temën e dialogut dhe cili do të jetë qëndrimi i kësaj partie opozitare për dialogun Kosovë-Serbi.

Sipas tij, strategjia e opozitës për bojkot të Kuvendit nuk do të ndikojë në rrëzimin e Qeverisë.