Kendall Jenner

Modelja më e paguar e vitit 2018

Për të dytin vit radhazi, Kendall Jenner është shpallur modelja më e paguar në botë nga Forbes.

Ylli i pasarelave siguroi 22.5 milionë dollarë në 12 muaj.

Ajo mundi supermodelet dhe miket e saj Bella e Gigi Hadid, si edhe Karlie Klose e Gisele Bündchen.

Të ardhurat e Jenner janë siguruar nga partneriteti i saj fitimprurës me markat e mëdha Adidas, Estée Lauder dhe Calvin Klein.

Vendin e dytë e zë Kloss me 13 milionë dollarë që ka nënshkruar kontrata me Swarovskin, Away, dhe Adidas.

Bündchen, e cila mbajti vendin e parë në 2016, vjen në vendin e pestë me 10 milionë dollarë.

Ndërkohë, motrat supermodele Gigi dhe Bella Hadid renditen respektivisht në vendin e shtatë dhe të tetë.

Shikoni listën e plotë të modeleve më të paguara të 2018:

1) Kendall Jenner: 22.5 milion dollarë

2) Karlie Kloss: 13 milionë dollarë

3) Chrissy Teigen dhe Rosie Huntington-Whiteley: 11.5 milion dollarë

5) Cara Delevingne dhe Gisele Bundchen: 10 milionë dollarë

7) Gigi Hadid: 9.5 milion dollarë

8) Bella Hadid dhe Joan Smalls: 8.5 milionë dollarë

10) Doutzen Kroes: 8 milionë dollarë

Megjithatë Kendall mund të jetë modelja më e paguar në botë, por nuk është anëtarja e klanit Kardashian / Jenner më e paguar. Motra e saj Kylie Jenner mban titullin, duke fituar rreth 166.5 milionë dollarë në një vit.