Gigi Hadid

Modelja e njohur shkëlqen në kalendarin festiv

Modelja 23 vjeçare dhe balerinën, 36 vjeç pozuan për kalendarin prestigjioz në botimin për vitin e ri, duke treguar përrallën e katër grave të fuqishme dhe aspiratave të tyre.

Gigi Hadid dhe Misty Copeland pozuan të frymëzuara në kalendari Prielli 2019, shkruan TheSun.

Fotosesioni ka temën për përrallën e aspiratës së katër grave dhe vendosmërinë e tyre për të arritur qëllimet e tyre, gjithashtu yjet Julia Garner dhe Laetitia Casta.

Edicioni i kalendarit 2019 legjendat është realizuar nga fotografi skocez Albert Watson, 76 vjeç.
Ky kalendar erdhi vetëm pak ditë pas paraqitjes së Gigit në sfilatën vjetore të “Victoria’s Secret”.