Mjekët mbesin pa fjalë, këta përbërës heqin yndyrën nga trupi më shpejt sesa mendoni

A e dini se trupi ynë ka nevojë për yndyrë? Por, kemi nevojë vetëm për një përqindje të vogël, aq sa nevojitet për të funksionuar trupi i njeriut.

Yndyra e tepërt shkakton sëmundje kardiovaskulare, diabet dhe sëmundje e tjera serioze. Ne ju sjellim këtë recetë që ju ndihmon ta hiqni yndyrën e tepërt Përbërësit: -1 lugë kanellë -2 lugë mjaltë -250 ml ujë Së pari e vloni ujin, e kur të vlojë shtoni kanellën dhe e përzieni mirë. Më pas e lini të ftohet dhe shtoni mjaltin,transmeton gazeta Kosova Sot.

Gjysmën e pini kur të shkoni në gjumë, e gjysmën tjetër kur porsa të jeni zgjuar nga gjumi. Rezultatet do t’i vëreni brenda një jave.