Mitrovicë

Mitrovicë: Djali rrah babain e vet dhe shkatërron shtëpinë ku jetonte

Rrahjet brenda familjeve në Kosovë janë shpeshtuar, por më të rënda bëhen kur fëmijët sulmojnë prindërit e tyre.

Një rast i fundit ka ndodhr në qytwtin e Mitrovicës, ku djali ka rrahur prindin e vet.

Policia ka arrestuar dorasin, ndërsa me vendim të peokurit është dërguar në mbatje.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht babanë e tij, viktimën mashkull kosovar”, thuhet në raportin e Policisë.