Ish deputeti

Milaim Zeka: Vetëvendosje është abuzuese e shekullit, po luan me familjen Jashari

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, thotë se Lëvizja Vetëvendosja është abuzuese e shekullit.

Sipas tij, këtë cilësim partia e Albin Kurtit e meriton pas propozimit që Murat Jashari të jetë Kryeministër i një qeverie tranzitore.

Sipas Zekës, VV’ja po luan me familjen Jashari.

Deklaratat Zeka i ka bërë në llogarinë e tij, në Facebook.

”VV-ja eshte abuzuese e shekullit. E fundit me Murat Jasharin. Me lujte me kete familje, vetem keta dine, munden dhe nuk turperohen!!!”, ka shkruar ai.