MIG-ët serbë fotografohen nga dritarja e aeroplanit të Putinit

Gazetarët rusë kanë publikuar fotografi në Twitter të aeroplanëve ushtarakë serbë “MIG” të kapura nga aeroplani në të cilin presidenti rus, Vladimir Putin udhëtoi në Beograd.

Në fotografinë që në Twitter e ka publikuar shtëpia mediave Kremlinpool RIA shihet “migat” të cilët fluturojnë në anën e majtë të krahut të aeroplanit të Putinit, shkruan Ballkani.info.

Putin ka arritur për vizitë në Serbi pak pas orës 13. Ai është pritur nga presidenti Vuçiq dhe aktualisht është në takim sy me sy me të.

Putin pritet të deklarohet edhe për Kosovën.

Ballkani.info do t’ju mbajë të informuar…