Perrallore

Me vetëm 30 euro nata, ju mund të bëni pushimet në një nga plazhet më të bukura në botë (FOTO)

Nëse keni ëndërruar ndonjëherë të shkoni në Bali, por nuk keni qenë në gjendje ta përballoni atë, do të “fluturoni” kur do t’a kuptoni që tani mund të qëndroni atje me 30 euro në një natë, transmeton ballkani.info.

Ne nuk po flasim për një hotel apo hostel. Thjeshtë kjo shtëpia mahnitëse është në pemë me pamje nga oqeani dhe është absolutisht ëndërrimtar.

Shtëpia në pemë është një shtëpi e bukur prej druri e ulur në majë të një peme. Ajo ka shkallë në mënyrë që të mund të futeni brenda dhe jashtë – megjithëse njerëzit që kanë qëndruar në të kaluarën janë fotografuar duke pozuar në të. Shtëpia e pemës është në dispozicion për dy të ftuar, dhe ka një dhomë gjumi, një shtrat dhe një banjo të përbashkët.

Shtëpia e pemës ulet në një shkëmb me pamje nga oqeani dhe është i rrethuar nga gjelbërimi – dhe më e mira nga të gjitha, kushton vetëm 30 euro.

Po, mund të qëndroni atje për një çmim mjaft të lirë. Lista e Airbnb thotë: ‘Në këtë shtëpi-pemë, të gjitha ëndrrat e fëmijërisë suaj janë mishëruar në një mrekulli. ‘Imagjinoni të zgjoheni nga gjumi shoqëruar me ajër të pastër, tingullin e zogjve dhe erën e pemëve të freskëta. Për më tepër, shoqëruar me një pamje panoramike të detit, lindja e diellit dhe perëndimi i diellit janë sigurisht të mahnitshme.

“Në Indonezi, tani ëndrra juaj mund të realizohet sepse kemi gjetur shtëpi ekzotike me pemë që ju mund të qëndroni.” Shqyrtimet për vendin kanë qenë gjithashtu të jashtëzakonshme, me njerëz që thonë se qëndrimi në këso shtëpi të tilla ishte përvoja më e mahnitshme.

Një person tha: ‘Fjalët nuk mund të përshkruajnë bukurinë absolute të këtij vendi. Pritësit janë të mrekullueshëm. Ne do të kthehemi për të qëndruar përsëri. ‘ Një tjetër tha: ‘Ky ishte vendi më i bukur ku kam qëndruar ndonjëherë. Ashtë një punë për të arritur atje, por ia vlen kaq shumë. Ushqimi ishte i shkëlqyeshëm dhe stafi ishte jashtëzakonisht i mirë dhe mikpritës. ‘ /Ballkani.info/

loading…