Maska magjike e fytyrës që i largon aknet, rrudhat dhe shenjat tjera pas përdorimit të dytë

Disa procedura shëruese të akneve shpeshherë din të lënë gjurmë në formë të shenjave të ndryshme.

Prandaj, juve ju nevojitet një metodë alternative për t’i zgjidhur këto probleme të lëkurës.

Duke marrë parasysh këtë, më poshtë ju sjellim një maskë e cila është shpëtimi i vërtetë në raste të tilla, transmeton Telegrafi.

Nëse keni shenja, akne, rrudha ose probleme tjera të lëkurës, atëherë përdorimi i rregullt i kësaj maske do të bëjë mrekulli te ju.

Secili përbërës i kësaj maske ka një mënyrë interesante sesi reagon në lëkurë, ndërkaq maska vetvetiu funksionon për t’ju bërë të dukeni freskuese dhe e bën lëkurën të duket e butë dhe e lërueshme.

Përbërësit:

– Një lugë çaji mjaltë
– Një lugë çaji lëng limoni
– Gjysmë luge çaji kanellë
– Gjysmë luge çaji arrëmyshk