Në Budapest

Majlinda Kelmendi mposhtet në gjysmëfinale, synon të bronztën nga repesazhi

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka humbur mundësinë për medaljen e artë në Budapest GP.

Kelmendi në këtë kompeticion po garon në kategorinë deri në 52 kilogramë, ku nga fillimi shihej si favorite për triumfin.

Kelmendi në rrugëtimin e saj deri në gjysmëfinale mposhti meksikanen Luz Olvera dhe gjeorgjianen Tetiana Levytska Shukvani.

Në gjysmëfinale kosovarja kishte përballë japonezen Chishima Maeda, e cila ishte kockë e pa thyer për kosovaren.

Rrugëtimi i saj drejt të artës mbaron këtu, me mundësinë e saj që të fitojë medalje të bronztë nga repesazhi.